Információbiztonsági kockázatelemzés
Az információbiztonsági kockázatelemzés egy olyan szolgáltatás, amely a vállalatok számára lehetővé teszi az információs rendszerekkel kapcsolatos kockázatok azonosítását, értékelését és kezelését.
A módszeres kockázatelemzés az egyenszilárd és megbízható védelem alapja. Különösen ajánlott és szükséges, amikor:
- Még kiberbiztonsággal célzottan nem foglalkozik a szervezet, ám a fenyegetéseknek tudatában vannak, vagy már kialakult „baseline”-nal rendelkeznek, és a biztonság növelése a cél
- Az üzleti prioritásokat egyértelművé kell tenni a kiberbiztonság, üzletfolytonosság vagy csalásmegelőzés területén
- Fókuszálni, ütemezni szükséges a számtalan megfeleléshez szükséges elvárást, például NIS2, DORA, MNB Ajánlások, 41/2015. Bmr., PCI-DSS, GDPR, ISO 27001 szabványi vagy egyéb megfelelés esetén is
- Új üzleti szolgáltatások, innovatív informatikai rendszerek, felhőszolgáltatások bevezetése esetén, amikor eddig a szervezetnél nem ismert fenyegetésekkel találkozunk
Kockázatelemzési megoldásunk a bejáratott és a legújabb módszerek ötvözésével választ ad a fenti kihívásokra, és stabil alapokra helyezi védelmi intézkedéseit.
Validáljuk az Ön jelenlegi kockázatelemzési szabályzatát és szükség esetén javaslatot teszünk annak aktualizálására vagy kiegészítésére.
Felmérjük az üzleti folyamatokat, elkészítjük ezek biztonsági szempontú strukturált felmérését és meghatározzuk az üzletileg kritikus fő folyamatokat.
Azonosítjuk a releváns információbiztonsági fenyegetéseket és a kontrollkörnyezet hiányosságait, valamint értékeljük a kockázatok bekövetkezési valószínűségét.
Összesítjük az elemzés során feltárt információkat, rögzítjük és priorizáljuk a feltárt kockázatokat, majd elkészítjük az Ön informatikai környezetére vonatkozó kockázatfelmérési jelentést.
Kockázatelemzésünk az alábbiakat biztosítja:
- Átfogó, üzletileg és technológiailag is releváns kockázati profil, kiemelt kockázatok azonosítása
- A kiberbiztonsági stratégia megalapozása kockázatalapú döntések segítségével és konkrét kritikus intézkedések meghatározása
- Az információbiztonsági költségek igazolásának és tervezésének megalapozása
- A jogszabályi, iparági, hatósági, szabványi és ügyféloldali követelményeknek való megfelelés a kockázatarányos védelem és kockázatelemzés területén
A szolgáltatást különösen azoknak a vállalatoknak ajánljuk, akik érzékeny vagy bizalmas adatokkal dolgoznak, például pénzügyi intézmények, egészségügyi szolgáltatók vagy e-kereskedelmi platformok. Emellett ideális választás azoknak a cégeknek is, akiknek nincs saját IT vagy kiberbiztonsági csapatuk, és külső szakértői segítségre van szükségük az információbiztonsági kockázatok kezelésében.
Tegye fel kérdéseit szakértőinknek!
A ChatGPT szemléletesen megfogalmazva egy beszélgető robot vagy beszélgető automata. Nevezik botnak, chatbotnak vagy MI-nek, esetleg AI-nek. A ChatGPT-vel jelenleg csak írott formában, egy weboldalon keresztül lehet kommunikálni, habár a beszédfelismerés és a beszédszintézis már elég fejlett lenne ahhoz, hogy akár élő szóban is lehessen vele beszélgetni.
A biztonsági hiányosságok felfedezésének legkézenfekvőbbnek tűnő, de egyben a legkevésbé hatékony és „érett” módja az, amit én úgy hívok, hogy “minden folyamat babusgatása”. Ez az ellenőrzés “első szintjén” történik, ami azt jelenti, hogy a biztonság minden…