Így erősödnek a kockázatkezelési stratégiák a NIS2-vel
Képzeljük el, hogy egy 17 éves hacker feltöri egy multinacionális cég szervereit. Mi a különbség a bűncselekmény és a milliárdos adatvesztés között? Mindössze néhány perces felkészületlenség és a nem megfelelő kockázatkezelési stratégiák.
A kiberbiztonsági fenyegetések világa félelmetes gyorsasággal változik. A NIS2 irányelv ezt a viharos környezetet próbálja rendszerezni és stabilizálni, hogy a vállalatok ne a “túlélésre”, hanem a fejlődésre koncentrálhassanak.
De hogyan hat a NIS2 a kockázatkezelési stratégiákra, és miért létfontosságú, hogy már most elkezdjük az alkalmazását?
Egy veszélyes világban élünk – csak az erős kockázatkezelési stratégiák jelenthetik a túlélést
2022-ben a kibertámadások száma elérte az évi 2,8 milliót Európában, ezek 27%-a kritikus infrastruktúrát érintett.
Egy vállalat átlagosan 30 napot veszít üzleti működésből egy súlyos adatszivárgás esetén, ennek a helyreállítás költsége pedig elérheti a 4,35 millió dollárt.
A hackerek által generált fenyegetések 60%-a valósult meg olyan gyenge pontokon keresztül, melyeket egy megfelelően működő kockázatkezelési stratégia könnyedén megelőzhetett volna.
Érdemes tudnia, hogy 2024-től a NIS2 irányelv megsértése akár a cég éves árbevételének 2%-ába is kerülhet.
A NIS2 megerősíti és összefésüli kockázatkezelési stratégiákat
Az EU új irányelve egy egységesebb, hatékonyabb rendszert kínál az informatikai rendszerek védelmére. Az NIS2 nemcsak megfelelőségi követelményeket fogalmaz meg, hanem egy új korszak alapjait is lefekteti.
A cégeknek pontosan meg kell határozniuk, mik azok a területek amik érintettek, és fel kell tudni tárniuk a kiberkockázati szempontból gyenge pontjaikat. Ez önmagában jelentős előrelépés a tudatosságban.
Az irányelv egységes biztonsági protokollokat követel meg, amik minden érintett iparágra kiterjednek. Ez különösen fontos a beszállítói láncok esetében.
Változásoknak való megfelelés helyett versenyelőnyhöz jutás
A rendszeres biztonsági vizsgálatok nemcsak a jogi megfelelést garantálják, hanem új fejlesztési irányokat is kijelölnek.
Az incidensjelentési kötelezettség révén a vállalatok gyorsabban reagálnak a támadásokra és minimalizálhatják a károkat.
Egy tanúsítottan biztonságos vállalat ma már nemcsak elvárás, hanem versenyelőny is. A NIS2 által előírt szabályoknak való megfelelés ezt az előnyt biztosítja.
Fontos megértenünk, hogy a NIS2 nem a bürokrácia bonyodalmait hozza el, hanem a biztonság és a fejlődés lehetőségét, amiből azok a vállalatok, melyek időben lépnek, nagyot tudnak profitálni.
Kerüljön versenyelőnybe a FORTIX segítségével
A NIS2 irányelv bevezetése nem egyszerű kihívás: valódi lehetőséget rejt magában. Azok a vállalatok, melyek már most elkezdik a felkészülést, nemcsak elkerülik a szabályszegés kockázatait, hanem hosszú távú versenyelőnyt is szerezhetnek.
Ebben segít a FORTIX csapata. Több évtizedes tapasztalatunk van az információbiztonság és a kiberkockázatok kezelésének területén. Szolgáltatásaink nemcsak a NIS2-nek való megfelelést biztosítják, ennél messzebbre “látunk”.
Segítünk abban, hogy vállalkozása a változásokat beépítse az információbiztonsági folyamataiba és versenyelőnyt kovácsoljon belőle.
Kockázatelemzést végzünk, hogy azonosítsuk az Ön rendszereinek gyenge pontjait. Testre szabott védelmi intézkedéseket dolgozunk ki, amik nemcsak megóvják, hanem erősítik is a vállalat biztonsági rendszerét. Folyamatos tanácsadással és auditálással támogatjuk ügyfeleinket, hogy mindig egy lépéssel a támadók előtt járjanak.
Tegye meg velünk az első lépést egy biztonságosabb digitális jövő felé, melyben vállalata óriási előnyökre tehet szert – kérjen tőlünk ingyenes konzultációt, ahol megvitatjuk, hogyan tudunk együtt dolgozni!
Tegye fel kérdéseit szakértőinknek!